9 komentářů

  • Barry

   No tak čeho se tedy stále 8x vojensky silnější na Rusku bojí???? Na jedné straně mají zastaralé zbraně a na druhé by EU-NATO hlkadce pořemohlo….tak, západe, jdi na VELKOU

 1. Petr Kadlec

  Cha cha. To je fakt dobrý. Putin akorát vykřikuje a hrozí jadernou válkou, ale nemá k tomu efektivní zbraně 🙂

 2. Maty

  Rusko nemá už na nic, natož na moderní jaderné zbraně, které stojí horentní sumy. Dlouhodobě nízká cena ropy, sankce – ruská ekonomika se propadá neuvěřitelným způsobem. To ale taky může způsobit velký chaos v Rusku.

 3. Vávra

  Putin má jenom silácký řeči, to je jasný každýmu (normálnímu). Rusko nemá peníze na moderní jaderné zbraně. Amerika ano.

 4. veb

  Je to blábol. Plutonium Pu 239 má poločas rozpadu nějakých 24 000 let, to se nemusí vyměňovat. A zásoby uranu a plutonia má Rusko velké, vždyť jen z ČSSR v podstatě ukradli 105 000 tun uranu ještě za Sojuzu, reaktorů mají plno, odborníků taky a jaderný průmysl taktéž.
  Mají toho pořád ještě hodně a leccos je skutečně funkční. Navíc teď do toho Putler lije peníze, hodně peněz.

 5. chemik

  veb:

  Jako štěpný materiál se může použít uran izotop 235 nebo plutonium 239. Mimochodem, v přírodě se nejhojněji vyskytuje plutonium 238, který je ale pro jaderné štěpení nepoužitelný. Uranu je potřeba velké (kritické) množství – 48 kg.

  Plutonium se vyrábí z produktu atomové reakce v reaktorech
  jaderných elektráren. Výroba je pochopitelně velmi nákladná a složitá.

  Máš pravdu, že plutonium 239 má poločas rozpadu cca 24 000 let. Plutonium nebo uran ale nejsou jedinou součástí atomových bomb! Atomové zbraně se MUSÍ stále kontrolovat jejich výrobcem, jinak se stávají nefunkčními…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *