Fakta o Rusku: bankrot, sankce, uprchlíci, mešity

Jaká jsou fakta o Rusku? Nachází se Rusko ve finančních problémech? Stojí dokonce Rusko před bankrotem? Je Rusko spojenec v boji proti Islámskému státu?

Fakta o Rusku
Hospodářské sankce proti Rusku a prudký pokles cen ropy, to je pro Rusko vražedná kombinace. Rubl prudce padá na nová a nová minima. Pouze 25% Rusů vydělává okolo 20 000 rublů (což je přibližně 6000 Kč) měsíčně. Rusy čím dál více postihuje chudoba. Životní úroveň v Rusku pořád klesá. Míra korupce je na samém vrcholu.

rubl

Sankce proti Rusku
Hospodářské sankce proti Rusku fungují velmi dobře, tedy z pohledu Západu. To samozřejmě Putin a jeho příznivci nikdy nepřiznají. K tomu je ale také potřeba dodat, že tyto sankce způsobují to, že Rusko se radikalizuje. Sankce v prvé řadě dopadají na běžné občany, jejich životní úroveň rapidně klesá. Ruské propagandě sankce nahrávají. Ruská propaganda (a Putin) všem Rusům říká:  „To je ten zlý Západ!“. Tak to bohužel je.

Rusko a bankrot
Rusko se dlouhodobě nachází ve finančních problémech. Putin to řeší jako mnoho občanů, půjčuje si.  Rusko má v roce 2017 zaplatit obří zahraniční dluh, který by nesplatila ani silná ekonomika. Rusku reálně hrozí bankrot. Putin moc dobře ví, že by vše vyřešil rozpad Evropské unie (EU). Putin by tím získal nejednu ekonomickou výhodu. Hlavně tu, že by nedocházelo k dodržování sankcí. Putin to nepřizná, ale Západní sankce sráží ruskou ekonomiku velmi významně.

Rusko zahlcuje EU uprchlíky
Rusko není spojenec v boji proti Islámskému státu (IS). Putinovým cílem je zahltit EU uprchlíky ze Sýrie. Proto ruské letectvo bezohledně bombarduje syrské civilní obyvatelstvo. Vše samozřejmě řídí Putin. Vyděšené syrské obytelstvo prchá do Jordánska, Libanonu, Turecka. Konečným cílem jsou státy EU…

Mešity v Moskvě
Rusko opravdu není spojenec v boji proti IS. Vzdyť Putin pro islamisty staví mešity! Jedna obrovská stojí Moskvě. Video zde. Fakt: Moskva je největší muslimské město v Evropě.

Mešity v Moskvě
Velká mešita v Moskvě

Zločinec Putin podporuje zločince Asada
Suád Naufalová je syrská aktvistka a držitelka lidskoprávní ceny Homo Homini od organizace Člověk v tísni.

Suád Naufalová říká:

„Bohužel skoro celý svět podporuje Asada. Buď přímo – jako Rusko, Írán či Hizballáh –, nebo nepřímo – svým mlčením. Dokud bude mezinárodní společenství Asada nepřímo podporovat, válka asi hned tak neskončí.“

„Asad je ten, kdo celou současnou situaci na území Sýrie vytvořil. Asad využívá teroristické skupiny pro své cíle a terorismus těch extremistů je i jeho terorismem. Jaký má takový dialog smysl? Ve chvíli, kdy ti lidé dobře ví, že Asad zabil statisíce vlastních lidí, stojí jejich hlasy na straně dalšího vraha.“

„Horší je ten, kdo Islámský stát přivedl do Sýrie. Za Asada jsme demonstrovali na ulici jen tři minuty a už na nás začali střílet ostrými náboji a zabíjeli lidi. Oba režimy jsou teroristické (pozn. režimem Asada a IS), jen jeden z nich je ale tou příčinou, a to je Asad. Není to ale zcela správné oba režimy porovnávat, je to jako byste mě nutil porovnávat vraha s vrahem nebo trýznitele s dalším trýznitelem. Chceme svobodu a nechceme ani jeden z těchto režimů.“

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Doporučujeme

► Největší mešita? Obrovská mešita je v Moskvě! Koukněte na video.

► Víte, že SSSR prokazatělně spolupracoval s nacisty? Koukněte na fotky, videa.

► Jiří Dolejš (KSČM): komunismus není zločinný ani špatný. Pusťte si on-line video. Komunisti? Co slovo, to lež. Co čin, to zločin.

► Nulový státní dluh za vlády komunistů? Lež! Důkazy zde. Komunisti jsou lháři!