Ruské jaderné zbraně

Rusko pořád akcentuje, že je jaderná mocnost. Rusové dokonce vyhrožují jadernou válkou. Má ale Rusko bojeschopné jaderné zbraně?

Ruská vláda se průběžně honosí svými úspěchy ve vývoji a stavbě nových raket, které mohou nést jaderné hlavice (stejně jako severokorejská propaganda). Podle ruské propagandy, Rusko disponuje raketou „Palice“, která dokáže zasáhnout cíl více než 10 000 kilometrů vzdálený. Proganda dále lidem říká, že Rusko ještě stále existuje díky starému systému „Perimetr“ z doby Sovětského svazu. Což je prý garance zpětného jaderného útoku. Perimetr je automatický systém, který vypustí ruské rakety z jaderných bunkrů nebo ponorek ve správném směru. To ale experti ze Západu zpochybňují. Rusko prý též vyvíjí útočné zbraně schopné překonat jakokoliv protiraketovou obranu. Co z toho je pravda?

Rakety Satan
Je pravda, že Rusko disponovalo mnoha raketami Satan z dob Sovětského svazu, které nesou 10 raket a dokážou zničit 10 cílů najednou. V 90. letech ale těchto raket Rusko hodně zlikvidovalo (na základě úmluvy mezi Ruskem a USA). Tato úmluva také nařídila, že se musí nechat vybuchnout nebo zabetonovat všechny raketové bunkry. V současnosti má Rusko těchto raket 40. Jenže už s prošlou zárukou. Ukrajinský výrobce těchto raket totiž s Ruskem ukončil spolupráci (po vypuknutí občanské války na východě Ukrajiny). Zbraně obrožující celé lidstvo dnes zůstaly bez obsluhy a propadlou zárukou. Po uplynutí záruky je potřeba jadernou hlavici poslat k výrobci na výměnu plutonia. S největší pravděpodobností jsou v současnosti tyto rakety nefunkční. Když začala válka na Ukrajině, tak se zjistilo, že 1/3 ruského a ukrajinského střeliva nevybuchuje. Pokud se může zkazit obyčejný granát, tak si můžeme jen těžko představit, jak jsou složité jaderné zbraně. V jaderných zbraních je radioaktivní prvek, ve kterém neustále probíhají různé reakce. Z toho plyne, že jaderné zbraně jen tak nelze uložit na sklad a v případě potřeby je použít. Průser je, že tyto rakety mají unikátní minometní start, který se zakládá na kapalném palivu a dříve nebo později to bude znamenat tragédii. Ty rakety mohou samovolně vybuchovat v Rusku!

Mezikontinentální balistická raketa "Satan"
Nefunkční mezikontinentální balistická raketa „Satan“

Moderní balistické rakety
V současnosti Rusko vyrábí systém Topol-M, kterému se experti na Západě vysmívají, protože je krajně nespolehlivý. Stejně nespolehlivá je balistická raketa „Palice“, která je určená pro ponorky. Palice často vybuchuje při startu nebo spadne úplně na jiném místě. Všechno je to jenom propaganda určená pro Rusy, aby bylo možné předvést, že ruská jaderná zbrojovka ještě funguje. Role ruských raket nové generace je vytvářet domněnku jaderné mocnosti pro vnitřní propagandu. Je ale pravda, že se to ruskému režimu zatím daří (100x opakovaná lež se stává pravdou).

mezikontinentální střelaTopol

Těžkopádné ruské ponorky
Podle ruské propagandy jsou ruské jaderné ponorky nejlepší na světě. Je to lež. Ruské ponorky jsou velké a hlučné. Americké ponorky jsou podstatně menší a tišší.

Rusko postrádá zbraňové plutonium
Rusko už před lety ukončilo výrobu zbraňového plutonia na Železnohorsku. Výrobu už nelze obnovit, protože se vše zničilo a nechalo vybuchnout. 500 tun uranu zbraňové kvality prodali američanům za zlomkovou cenu 12 miliard dolarů. To znamená, že Rusko s největší pravděpodobnostrí není schopno vyrábět nové balistické rakety.

Výhružky z Ruska
„Rusko je jednou z největších jaderných mocností. Na nás ať si všichni raději dávají velký pozor!“
Vladimir Putin

„Rusko je jediná země na světě, která je schopna přeměnit USA v radioaktivní popel“
Moderátor z ruské televize Russia 1

Závěr
Ruské jaderné zbraně představují největší nebezpečí hlavně pro Rusko. Je vůbec Rusko schopno v případě potřeby zastavit jaderný útok? Je Rusko schopno v případě potřeby zasáhnout cíl? Rusko nikdy nezaútočí na NATO, Vladimir Putin moc dobře ví, že NATO je mnohonásobně silnější. Vzhledem k výše uvedeným faktům, nemůžeme Rusko považovat za velmoc, ale jen za mocnost středního řádu. Rusko má dobře vymakanou propagandu a dokáže poměrně efektivně zastašovat (stějně jako soudruzi z KLDR).

Video: Ruské jaderné zbraně

Komentáře k článku

  1. No tak čeho se tedy stále 8x vojensky silnější na Rusku bojí???? Na jedné straně mají zastaralé zbraně a na druhé by EU-NATO hlkadce pořemohlo….tak, západe, jdi na VELKOU

   1. Amerika se bojí, že Rusko vojensky zaútočí na členské státy NATO a další suverénní státy.

 1. Cha cha. To je fakt dobrý. Putin akorát vykřikuje a hrozí jadernou válkou, ale nemá k tomu efektivní zbraně 🙂

 2. Rusko nemá už na nic, natož na moderní jaderné zbraně, které stojí horentní sumy. Dlouhodobě nízká cena ropy, sankce – ruská ekonomika se propadá neuvěřitelným způsobem. To ale taky může způsobit velký chaos v Rusku.

 3. Putin má jenom silácký řeči, to je jasný každýmu (normálnímu). Rusko nemá peníze na moderní jaderné zbraně. Amerika ano.

 4. Je to blábol. Plutonium Pu 239 má poločas rozpadu nějakých 24 000 let, to se nemusí vyměňovat. A zásoby uranu a plutonia má Rusko velké, vždyť jen z ČSSR v podstatě ukradli 105 000 tun uranu ještě za Sojuzu, reaktorů mají plno, odborníků taky a jaderný průmysl taktéž.
  Mají toho pořád ještě hodně a leccos je skutečně funkční. Navíc teď do toho Putler lije peníze, hodně peněz.

 5. veb:

  Jako štěpný materiál se může použít uran izotop 235 nebo plutonium 239. Mimochodem, v přírodě se nejhojněji vyskytuje plutonium 238, který je ale pro jaderné štěpení nepoužitelný. Uranu je potřeba velké (kritické) množství – 48 kg.

  Plutonium se vyrábí z produktu atomové reakce v reaktorech
  jaderných elektráren. Výroba je pochopitelně velmi nákladná a složitá.

  Máš pravdu, že plutonium 239 má poločas rozpadu cca 24 000 let. Plutonium nebo uran ale nejsou jedinou součástí atomových bomb! Atomové zbraně se MUSÍ stále kontrolovat jejich výrobcem, jinak se stávají nefunkčními…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Doporučujeme

► Největší mešita? Obrovská mešita je v Moskvě! Koukněte na video.

► Víte, že SSSR prokazatělně spolupracoval s nacisty? Koukněte na fotky, videa.

► Jiří Dolejš (KSČM): komunismus není zločinný ani špatný. Pusťte si on-line video. Komunisti? Co slovo, to lež. Co čin, to zločin.

► Nulový státní dluh za vlády komunistů? Lež! Důkazy zde. Komunisti jsou lháři!